Uuendused piirkondlikus politseitöös

Reede, 28 November 2014 20:14 Jekaterina Aader

emailbutton-7591970 printbutton-2863524 pdf_button-5023183

Alates 1. oktoobrist 2015 jõustusid politseis töökorralduslikud muutused.

Muutustega kaasnes piirkonnapolitseinike arvu vähenemine ja muutusid teeninduspiirkonnad. Uues korralduses on piirkonnapolitseiniku ülesandeks olla sideohvitser kogukonna ja politsei vahel. Piirkonnapolitseinikud, kes varem tegid kolme töölõiku (piirkonnatöö, menetlemine ja patrullimine), keskenduvad aga ainiti kogukonna ja kohalike omavalitsustega suhtlemisele ning info kogumisele ja infovahetusele oma piirkonnas. Seepärast on võimalik ka piirkonnapolitseiniku tööks kuluvad töötunnid teha väiksema koosseisu ametnikega. Piirkonnapolitsei tööst on eraldatud patrullimine, süütegude menetlemine, väljakutsete teenindamine ja liiklusjärelvalve. Uues korralduses tegelevad eraldatud töölõikudega vastavad üksused. Selle tulemusel patrullide väljapanek piirkonniti suureneb, menetluskvaliteet tõuseb ja kohaliku inimese jaoks on politseiteenus varasemast mugavamini kättesaadav. Näitlikult öeldes tähendab see, et kui inimeselt varastatakse midagi siis oli politsei varem seisus, kus esmalt tuli sündmuskohale konstaabel, edasi valvemenetleja ja lõpuks sooviti kannatanut ka politseijaoskonda ütlusi andma. Rakendunud süsteemi kohaselt teeb sündmuskohale saabuv patrull kõik esmased toimingud. Raskema sündmuse korral tulevad kohale mõistagi kriminalist ja menetleja.

Siinjuures tuleks juhtida tähelepanu sellele, et parimal moel saavutatakse piirkonnas turvalisus juhul, kui selleks annavad lisaks politseile oma panuse ka kohalik omavalitsus, ettevõtjad ja kohalikud inimesed ise. Turvalisus on kohaliku elu ühine küsimus, mille tõstmisesse saab igaüks panustada. Olgu selleks siis korralik tänavavalgustus, turvakaamerad, naabrivalve korraldamine piirkonnas, vabatahtlike abipolitseinike olemasolu, aga miks mitte laiemalt ka tavapärane infovahetus kogukonnas – kui teave sellest, mis turvatunnet häirib, jõuab aegsasti asutusteni, kes neid probleeme lahendavad, on inimene ise andnud juba oma panuse selle kogukonna turvalisuse tõstmisesse.

Alates 01.10.2014 teenindab Kallaste linna piirkonnapolitseinik Argo Lääts. Minu teenindada jäävad veel ka Vara vald, Luunja vald, Peipsiääre vald ja Alatskivi vald. Kodanike vastuvõtuaeg Kallaste Linnavalitsuses on reedeti 11.30.00-12:30-ni. Lisaks silmast silma kontaktile linnavalitsuses saab piirkonnapolitseinikuga ühendust telefonil (-372) 53 30 71 05 ja e-mail See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. . Koos piirkonnapolitseinikuga töötab vallas ka noorsoopolitseinik Andrus Salu, kelle lahendada on alaealistega seonduvad küsimused. Temaga saab ühendust telefonil (-372) 53 30 71 08 ja e- mail See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. .

Probleemide korral, mis vajavad kiiret ja kohest politseilist sekkumist tuleb helistada 110. Vajalikku ja kasulikku infot leiab ka politsei kodulehelt www.politsei.ee.

Jaga